Sri Pradip Kumar Biswal
President
Dr. Kusha Chandra Pradhan
Principal

Non-Teaching Staff

Sl No Name
1 Sri Manas Ranjan Pati-D.E.O.
2 Miss Swatisree Ray - D.E.O
3 Sri Pramod Kumar Patra, D.E.O
Sl No Name Section Mobile
1 Sri Bauri Bandhu Das Head Clerk
Sl No Name Mobile
1 Mrs. Minati Sahu 9238807885
2 Sri.Khirod Kumar Bihari
Sl No Name
1 Sri SMRUTI RANJAN ROUT,JR.CLERK
Sl No Name
1 Sri CHANDRA SEKHAR NAYAK,PEON
2 Sri SARAT KUMAR JENA,JR.CLERK
Sl No Name Designation
1 Sri. Pradipta Kumar Biswal Accountant
2 Mrs. Nirojprava Singh Accountant
Sl No Name
1 Sri RABINARAYAN SAHOO,JR.CLERK
Sl No Name
1 Sri MADANMOHAN ROUT,JR.CLERK
Sl No Name
1 Sri SUSANTA KUMAR SAMAL
2 Sri KARTIK CHANDRA SAHOO,LAB.ATTD.
Sl No Name
1 Sri KHAGESWAR PRUSTRY ,JR.CLERK
Sl No Name Mobile
1 Smt.Suprava Mohapatra,JR.CLERK
2 Smt.ANNAPURNA SWAIN,PEON
Sl No Name Designation
1 Mrs. Sheela Sahoo LIBRARIAN
2 Sri.Natabar Mallick LIB. BEARER
3 Sri.Ajaya Kumar Sahoo LIB. BEARER
4 SMT. SANGHAMITRA JENA LAB. ATTD (GEOLOGY)
5 Sri.Kartik Chandra Sahoo LAB. ATTD
6 Sri.Ashok Kumar Dakhinrary LAB. ATTD (PHYSICS)
7 Sri.Kushadwaja Maharana LAB. ATTD (BOTANY)
8 Sri.Sisir Kumar Barik LAB. ATTD (ZOOLOGY & SAMS)
9 Sri Abhimanyu Sahoo LAB. ATTD (BOTANY)
10 Smt.Gouri Mallick LAB. ATTD (CHEMISRTY)
11 Sri.Rabindra Kumar Roul LAB. ATTD (PHYSICS)
12 Sri.Avimany Patra LAB. ATTD (ZOOLOGY)
13 Sri. Madan Mohan Barik LAB. ATTD (CHEMISTRY)
Sl No Name Designation
1 SRI SANTOSH PARIDA JR. CLERK -cum-DEO
2 Sri. Smruti Ranjan Rout JR. CLERK
3 Sri. Madan Mohan Rout JR. CLERK
4 Sri. Sarat Kumar Jena JR. CLERK
5 Mrs.Minati Sahu JR. CLERK
6 Smt.Suprava Mahapatra JR. CLERK
7 Sri. Khageswar Prustry JR. CLERK
8 Mrs.NirojPrava Singh JR. CLERK
9 Sri.Rabinarayan Sahoo JR. CLERK
10 Sri. Kalpataru Parida JR. CLERK
Sl No Name Designation
1 Sri. Manas Rajan Nayak PEON (STUDY CENTER)
2 Sri. Jadu Mukhi PEON (STAFF CYCLE STAND)
3 Sri. Chandra Sekhar Nayak PEON (ACADEMIC SECTION)
4 Mrs. Satyabhama Dhal PEON (Girls Common room)
5 Sri. Khetrabasi Nayak PEON (ZOOLOGY )
6 Smt. Arnapurna Swain PEON (Diary & Derpath)
7 Sri. Srikanta Kumar Nayak PEON (+2 examination)
8 Smt. Puspalata Rout PEON (Staff common room)
9 Smt. Manju Munda PEON
Sl No Name Designation
1 Sri.Jaladhar Khilar NIGHT WATCHMAN
2 Sri.Jitendra Mlik DAY WATCHMAN (Account)
Sl No Name Designation
1 Sri.Babuli Mukhi SWEEPER
2 Smt.Dolly Mukhi SWEEPER
2 Sri.Subash chandra Mukhi SWEEPER
Sl No Name Mobile No
1 Sri Kalpataru Parida
2 Sri MANAS RANJAN NAYAK,PEON
Sl No Name Designation
1 Sri Harihar Nayak Specimen Collector(Principal Attendent)
Sl No Name Designation
1 Mrs.Karabi Mohanty Library ,Ladies Hostel East
Sl No Name Designation
1 Sri.Sadanana Sethy GARDENER